Cumartesi, Eylül 25, 2010

25 EYLÜLBabasına şikayet ederek çocukların karmaşık durumlarından sıyrılan , sürekli konuşup didikleyenlerden olmadın hiç.Sessizliğin bir kamyon sözcüğe bedel , susmayı bilmek senden armağan genlerime.

Güdümlü anne terliği yoktu bizim evde, terlikler hiç senin silahın olmadı.Daha çok babamın can yakan esem terlikleri vardı.Sadece ev işlerinden sorumlu annelerden olmadın, istediğimiz her şeye anında sahip olamayacağımızı , ayın 15 ‘inin manasını , sevmeyi , mücadeleyi , inandıkların , hayallerin uğruna yapılanların değerini sen öğrettin bana .“Emeksiz yemek olmaz” sözün düşüş anlarımın itici gücü,kulaklarımda çınlıyor.

Sayfalarca , saatlerce yazsam bitmez , yetmez.Ne söylediğin sözler unutulur, ne hakkın ödenir.Zaten 36 beden anne de olmaz.

Hayatımdaki yerini sadece anne sözcüğüyle kısıtlayamıyorum.Sevgim sonsuz.Birlikte nice yıllara , sağlıkla , huzurla …3 yorum:

Deliler Teknesi dedi ki...

Sağlıklı, mutlu, huzurlu nice 25 Eylül'ler diliyorum sevgili annene...

Hayat Belki Bazen dedi ki...

:)Sana göre yeterince olmasa da bana göre oldukça doygun ve güzel şey söylemişsin annen hakkında, bir tek benim dileğim eksik gibi:p Keyifli ve uzun bir ömür dilerim annene ve dolayısıyla size:)

Dişi Geyik dedi ki...

Sizin iyi dilekleriniz olmadan olmaz , gerçekten eksik kalır birşeyler.Teşekkürler , hep birlikte nice yıllara.